Ochrona przed słońcem

Pogoda za oknem coraz ładniejsza, słońce pięknie świeci nic tylko się cieszyć. Nie można jednak zapomnieć o odpowiedniej ochronie przed słońcem, które bywa bardzo zdradliwe. Po pierwsze musimy pamiętać, że słońce może mieć szkodliwe działanie dla naszej skóry nie tylko przy bardzo wysokich temperaturach i w czasie kiedy się opalamy. Każdego dnia wystawiamy naszą twarz na jego działanie. Dlatego musimy pamiętać o codziennej pielęgnacji naszej skóry. Wybierając krem , który będziemy stosować należy zwrócić uwagę czy posiada on filtr UV, jeżeli zależy nam na opaleniźnie możemy wybrać niższy filtr – pod warunkiem, że nie mamy bardzo jasnej karnacji.

Co słońce robi z Twoją skórą?

Po pierwsze i najważniejsze promienie słoneczne przyśpieszają proces starzenia się skóry. Jeżeli będziemy zbyt często narażać naszą skórę na ich działanie możemy szybko zobaczyć nieprzyjemne efekty. Inne problemy, które możemy napotkać to przebarwienia skóry, alergie, a nawet nowotwory. Jak się przed tym zabezpieczyć? Wystarczy używać odpowiednio dopasowanych kremów ochronnych. Smarując się regularnie kremem zmniejszymy wszelkie ryzyko nieprzyjemnych skutków. Osoby, które obawiają się o brak opalenizny kompletnie nie powinny się o to martwić. Po posmarowaniu kremem i tak się opalimy, zajmie to odrobinę więcej czasu ale unikniemy poparzeń, a zyskamy piękną śniadą opaleniznę.

sun-313712_640

Jaki filtr do jakiej karnacji?

  • Śniada cera i ciemne włosy  10 UV
  • Lekko śniada cera, brązowe włosy, ciemne oczy  10 – 15 UV
  • Normalna cera, ciemne włosy i oczy 20 UV
  • Jasna skóra, włosy brązowe lub ciemny blond 25 – 30 UV
  • Jasna skóra, piegi, brązowe włosy 30+ UV
  • Bardzo jasna skóra, piegi, włosy blond lub rude 50+ UV

Na koniec oczywiście wspomnę, że przebywanie na słońcu ma też pozytywne działanie. Wpływa korzystnie na syntezę witaminy D (wystarczy 15 minut na słońcu) i oczywiście jest genialnym lekarstwem przy stanach depresyjnych i kiepskim humorze. Tak więc cieszmy się słońcem ale pamiętajmy o odpowiedniej ochronie 🙂

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Ochrona przed słońcem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s